[Graphics] [Graphics] [Graphics]
[Graphics]Nokia 3200 Etkileşimli Eğitimi
[Graphics] [Graphics] [Graphics]
    Giriş     [Graphics]     Başlarken     [Graphics]     Telefonunuzun Kullanımı     [Graphics]     Bağlantılar     [Graphics]     İpuçları     [Graphics]
    Genel İpuçları     [Graphics]     Kişiselleştirme   [Graphics]     Mesajlaşma     [Graphics]     Eğlence ve Teknoloji     [Graphics]
SÖZLÜK | SİTE HARİTASI
Genel İpuçları

Telefonun Özellikleriyle İlgili İpuçları

Aramayı telesekretere yönlendirme

Aramaları aktarmak için (örneğin telesekreterinize) Meşgulse aktar işlevi etkinleştirilirse, reddedilen arama da aktarılacaktır. Arama aktarma işlevini Ayarlar > Arama ayarları > Arama aktarma seçenekleri altında bulabilirsiniz.

Rehber

  • Esnek rehber hafızası bir kişi için birden fazla numara kaydını destekler.
  • Nokia 3200 telefonunuzdaki dahili telefon rehberi bilinen SIM hafızasına ek olarak yeni işlevler sunarken, ad veya numara gerektiren uygulamalarla mükemmel bir bütünleşme olanağı sağlar: Telefon rehberi görünümü; telefon hafızası, SIM hafızası veya aynı anda her ikisi de olabilir.

Alma servisi: Aşağıdaki durumlarda hafızadan telefon numaraları alınabilir

  • SMS gönderirken
  • Ajanda'da arama hatırlatıcısı oluştururken
  • Mesaj Merkezi numaralarını kaydederken
  • Telesekreter numaralarını kaydederken
  • "Diğer numaraya" Arama Aktarma işlevini etkinleştirirken

Para birimi dönüştürme

Bekleme modunda para birimi dönüştürme işlemi yapabilirsiniz. Dönüştürülecek tutarı girin, Seçenek tuşuna basıp, Kendi parana veya Dövize seçeneğini belirleyin.

Kartvizit gönderme

Başka bir Nokia cep telefonuna kolayca kartvizit gönderebilirsiniz. Göndermek istediğiniz kartviziti seçin ve Bilgiler tuşuna basın. Seçenek tuşuna basın ve Kartvizit gönder > Metin msj. olarak seçeneğini belirleyin. Sonra alıcının telefon numarasını girin ve Tamam'ı seçin.

Hızlı aramaları ayarlama

Hızlı arama tuşlarından birine bir numara atamak istediğinizde, Rehber> Hızlı aramalar öğesini seçin. Bir kişinin telefon numarasını ve arasındaki tuşlara atayabilirsiniz. tuşu telesekreter için ayrılmıştır.

Tuş kilidi

Nokia 3200 telefonunuzda otomatik bir tuş kilidi vardır. Otomatik tuş kilidini etkinleştirmek için Ayarlar > Telefon ayarları > Otomatik tuş kilidi öğesine gidin. Tuş kilidinin etkinleşeceği bekleme süresini de ayarlayabilirsiniz.

Kilit kodu

Telefonunuzun yetkisiz kullanımını önlemek için bir kilit kodu belirleyebilirsiniz. Araçlar > Ayarlar > Güvenlik ayarları > Telefon ve SIM seçeneklerini belirleyin. Kilit kodu beş basamaklıdır ve varsayılan ayar "12345"tir.

Ses kaydedici

Nokia 3200 telefonunuz en fazla bir dakikalık AMR ses klipleri kaydedilmesini destekler ve bunlar zil sesi olarak da kullanılabilir.

  • Kullanıcının kısa sesli notları, telefon görüşmelerini kaydetmelerine ve dinlemelerine olanak verir
  • Telefonun Galerisine en fazla 1 dakikalık kayıt yapılabilir
  • Nokia 3200 telefonunuz AMR ses biçimini destekler.

Arama özeti özellikleri

Nokia 3200 telefonunuzu, görüşme bittikten sonra size görüşmenin süresini gösterecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Daha az konuşmak ve telefon faturalarınıza ödediğiniz meblağları azaltmak istiyorsanız bu oldukça kullanışlı bir araçtır. Ancak lütfen unutmayın, işlevin amacı bu olsa da kısa konuşarak görüşme ücretlerini azaltacak olan sizsiniz. Ayarlar > Arama ayarları > Arama sonrası özeti öğesine gidin ve Açık'ı seçin.

Para birimi dönüştürme özellikleri

Döviz kurunu kaydetmek için: Seçenek tuşuna basıp Döviz kuru'nu seçin. Döviz kendi para biriminize çevrilir veya Kendi para biriminiz dövize çevrilir seçeneğini belirleyip değeri girin (ondalık ayırıcı için tuşuna basın).

Dönüştürme işlemini yapmak için: Dönüştürülecek para birimi tutarını girin, Seçenek tuşuna basıp, Kendi parana veya Dövize seçeneğini belirleyin.

Başa dön

Klavye İçin İpuçları

Telesekreter

Bekleme modunda tuşu basılı tutulduğunda telesekreteriniz aranır. İlk kez ararken, telefon sizden telesekreterinizin numarasını ister.

Hızlı kaydet

Bekleme modunda telefon numarasını girin. Seçenek tuşuna basıp Kaydet'i seçin. İsmi girin, Tamam ve Bitti tuşlarına basın.

Ajandaya hızlı erişim

Ajanda uygulamasını hızlı bir şekilde açmak için bekleme modundayken tuşuna basın.

Rehbere hızlı erişme

İsmi veya telefon numarasını hızlı bir şekilde bulmak için bekleme modunda veya tuşuna basın. İsmin ilk harflerini girin ve/veya istediğiniz isme ilerleyin.

Ajandada gezinme

Notlar listesindeki notlar arasında gün gün ilerlemek için veya tuşuna basın. Not görünümünde günlük notlar arasında not sırasıyla ilerlemek için veya tuşuna basın.

Tercihler arasında geçiş yapma

Bekleme modunda tercihi hızlı bir şekilde değiştirmek için açma/kapatma tuşuna basıp etkin kılmak istediğiniz tercihe ilerleyin ve Seç tuşuna basın.

Geri arama

Cevapsız aramalar ile ilgili bir not görüntülendiğinde, Listele tuşuna basarak telefon numaraları listesine ulaşabilirsiniz. Geri aramak istediğiniz numaraya ilerleyip tuşuna basın

WAP'a erişme

Hızlı bir şekilde EGPRS bağlantısı kurmak için tuş takımındaki tuşunu basılı tutun.

Ses Seviyesini Ayarlama

Telefon görüşmeniz sırasında ses düzeyini ayarlamak isterseniz veya tuşuna basın.

Mesaja Erişme

Mesaj oluştur menüsünü hızlı bir şekilde açmak için bekleme modundayken tuşuna basın.

Hatlar arasında geçiş yapma

Bekleme modunda tuşunu basılı tutarak bir hattan diğerine geçiş yapabilirsiniz.

El feneri

El fenerinin ışığını açmak için tuşunu basılı tutun. El fenerinin ışığını söndürmek için tuşuna tekrar basın.

Tuş takımını kilitleme

Bekleme modunda Menü tuşuna ve ardından 1,5 saniye içinde tuşuna basın.

Tuş takımı kilidini açma

Tuş aç tuşuna, ardından 1,5 saniye içinde tuşuna basın.

Yazılımın sürüm numarası

Cihazınızın yazılımının sürüm numarasını öğrenmek için Nokia 3200 telefonunuza *#0000# ifadesini girin.

Başa dön

 

© Nokia 2005  |  Site Koşulları  |  Gizlilik Politikamız